Pielęgnacja

Podstawowa pielęgnacja jak powinna wyglądać?

Pielęgnacja

Właściwa pielęgnacja skóry jest kluczowa dla utrzymania jej zdrowia i piękna. Mimo wszystko bardzo często jest pomijana na co dzień. Czynniki zewnętrzne tj.: zanieczyszczenia, promieniowanie UV czy stres, to wszystko prowadzi do osłabienia i zmęczenia skóry, co może wpływać na jej niekorzystny wygląd. Poniżej kilka wskazówek, jak zacząć prawidłowo dbać o skórę.

Na samym początku kierujemy się zasadą – “minimum”… małymi krokami do celu.

1. Oczyszczenie skóry

Pierwszy krok – dokładne oczyszczenie skóry. Czynniki zewnętrzne wpływają na gromadzenie się licznych zanieczyszczeń, dlatego tak ważne jest wykonanie właściwego oczyszczania skóry. Dodatkowo dokładny, prawidłowo wykonany demakijaż przygotuje skórę do dalszych kroków pielęgnacyjnych.
Z produktów zaleca wybierać się te delikatne, bez zawartości alkoholu, najlepiej w formie żelu lub pianki. Zalecane jest oczyszczanie dwuetapowe. Rozpocznij od demakijażu oczu, ust – zastosuj do tego np. olejek. Na suchych dłoniach umieść produkt (około 2 pompki) i rozprowadź. Okrężnymi ruchami wykonaj masaż tych okolic. Dodaj kilka kropel wody, zemulguj produkt. Spłucz letnią wodą. Pamiętaj, że olejek zawsze trzeba zmyć. Wybierz produkt bez zawartości alkoholu –  postać żelu lub pianki. Na dłoń zaaplikuj produkt (wielkość orzecha włoskiego). Dodaj kilka kropel wody, wytwórz pianę w dłoniach i nałóż na skórę. Spłucz produkt letnią wodą.

2. Tonizacja

Tonik pomaga w przywróceniu równowagi pH skóry i działa kojąco na podrażnienia. Z produktów zaleca się wybierać toniki bez alkoholu, delikatne, nawilżające.

3. Ochrona przed słońcem

To najważniejszy punkt. Kluczowe jest, aby w codziennej pielęgnacji u każdego znalazł się kosmetyk z wysokim filtrem SPF 50. Jest to niezwykle ważne, aby chronić skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi przez cały rok. Nieodpowiednia fotoprotekcja lub jej brak przyczynia się do szybszego starzenia się skóry, a także może prowadzić do nowotworów skóry.

4. Kosmetyki wspierające/ odbudowujące barierę naskórkową

Warto zwrócić, aby w pielęgnacji znalazły się produkty nawilżająco – odbudowujące płaszcz hydrolipidowy. Jest to niezwykle ważne, ponieważ skóra z zaburzeniem płaszcza hydrolipidowego, będzie skutkowała szarym kolorytem skóry, nadprodukcją sebum, suchością skóry, podrażnieniami. Z produktów wybieraj te ze składnikami tj.: ceramidy, składniki NMF, skwalan, kwas hialuronowy,.

Sabina kosmetolog

Magister kosmetologii. Ukończyła Wyższą Szkołę Fizjoterapii we Wrocławiu. Posiada wieloletnie doświadczenie, które zdobyła, pracując w renomowanych klinikach, a także jako wykładowca w policealnej szkole. Założycielka inharmony.pl

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *