Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg odżywczy, nawilżający wpływający na poprawę wyglądu skóry.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej to jeden z najpopularniejszych i skutecznych sposobów na poprawę kondycji skóry. Zabieg w In Harmony we Wrocławiu rozpoczyna się 2 etapowym oczyszczeniem skóry, a następnie jej dezynfekcją dedykowanym preparatem. 

W kolejnym etapie  następuje aplikacja AKTYWATORA KOLAGENU, odpowiednio dobranego w zależności od rodzaju skóry. Następny krok to aplikacja AMPUŁKI SPECJALISTYCZNEJ, dostosowanej do danego problemu skóry.

Na tak przygotowanej skórze można przystąpić do mikronakłuć. Praca urządzeniem odbywa się według ruchów, jak w przypadku drenażu limfatycznego (od środka twarzy), ponieważ w ten sposób dodatkowo można uzyskać poprawę krążenia krwi, co lepiej wpłynie na odżywienie tkanki. 

W zależności od rodzaju i problemu skóry można opierać się na następujących nakłuciach:

  • mezoterapii mikroigłowej
  • mezoterapii nanoigłowej
  • dermopunkturze mono – igłowej
  • terapiach łączonych, gdzie w trakcie zabiegu wykorzystywane są 2 metody.
Mezoterapia igłowa

Etapy mezoterapii mikroigłowej

Automatyczne, precyzyjnie pod kątem 90 stopni nakłuwanie skóry, skutkuje kontrolowanemu uszkodzeniu skóry, przy użyciu jednorazowej głowicy wyposażonej w cieniutkie igły na określoną głębokość (w zakresie od 0,2 mm do 3 mm) z wykorzystaniem dedykowanej dla skóry ampułki.

Po dokładnie wykonanym zabiegu nakładana jest maska nanocelulozowa dostosowana do danego problemu skóry lub zastosowana zostaje fototerapia lampą LED.

Na zakończenie terapii aplikowany jest produkt pozabiegowy modelujący proces bliznowacenia i odnowy tkanki SPF50. Balsam goi i regeneruje skórę oraz działa przeciwzapalnie. 

Korzyści dla skóry

Zabieg ten ma na celu stymulację produkcji kolagenu i elastyny, co powoduje poprawę jędrności i elastyczności skóry, a także spłycenie zmarszczek i linii mimicznych. Dodatkowo mezoterapia mikroigłowa pobudza procesy regeneracyjne i aktywuje naturalne procesy naprawcze komórek skóry, poprawiając jej ogólną kondycję i koloryt.

Mezoterapia mikroigłowa idealnie sprawdzi się w przypadku skór: z pierwszymi oznakami starzenia, drobnymi zmarszczkami, rozszerzonymi porami, bliznami (np. potrądzikowymi), u których chcemy popracować nad zwiększeniem gęstości i elastyczności.

W In Harmony ze względu na bezpieczeństwo Pacjenta i zachowanie wysokiego poziomu aseptyki, do zabiegu wykorzystujemy tylko certyfikowane ampułki

Cennik zabiegu mezoterapii mikroigłowej we Wrocławiu

Zadbaj o stan swojej skóry i umów się na zabieg mezoterapii mikroigłowej we Wrocławiu w In Harmony

  • TWARZ + SZYJA: 350 zł
  • SZYJA + DEKOLT: 350 ZŁ
  • TWARZ + SZYJA + DEKOLT: 400 ZŁ

Pytania i odpowiedzi

Zabieg trwa około 1h 15min. Każda procedura zabiegowa rozpoczyna się od konsultacji, następnie wykonywany jest zabieg właściwy zakończony maską terapeutyczną.

Zabiegi z wykorzystaniem mikronakłuwania skóry możemy łączyć m.in.: z peelingami chemicznymi, aquapure, lampą LED.

Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, zalecane jest, aby zabieg wykonywać w serii zabiegowej.


Zazwyczaj zabiegi wykonujemy w odstępach 3-6 tygodniowych. Wszystko zależy od zgłaszanego problemu oraz kondycji skóry Pacjenta i jest ustalane indywidualnie na konsultacji. Rekomendowana ilość zabiegów w serii: 4-6.

Każdy Pacjent po zabiegu otrzymuje listę zaleceń pozabiegowych w formie pisemnej. Są tam zawarte wszystkie informacje dotyczące pielęgnacji od razu po zabiegu oraz pielęgnacji codziennej.

Świeża opalenizna jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, utrwalona opalenizna nie.

Zalecane jest nakładanie makijażu dopiero po całkowitym zagojeniu naskórka. Jeżeli Pacjent nie może sobie na to pozwolić, najwcześniej można nałożyć po 24h od zabiegu.

Zabieg nie należy do przyjemnych, jednak odczucie dyskomfortu lub bólu jest kwestią indywidualną i zależy od Pacjenta.

Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Ilość zabiegów zależy od problemu z jakim zgłasza się do nas Pacjent i jest to zawsze ustalane na konsultacji. Aby osiągnąć jak najlepszy efekt, zalecane jest wykonywać zabieg w serii około 3-4 w serii w odstępach 3-6 tygodni.

Już dziś zadbaj o stan swojej skóry
Kosmetolog Sabina online
Sabina Zagała
mgr kosmetologii
 
517 134 660
e-mail: kontakt@inharmony.pl