Peelingi chemiczne (kwasy)

To produkty stosowane w celu poprawy wyglądu skóry, redukcji zmarszczek, likwidacji przebarwień, a także świetnie sprawdzają się w leczeniu trądziku.

Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów w gabinecie kosmetologicznym są peelingi chemiczne (kwasy). To podstawa pielęgnacji gabinetowej. Ich zadaniem jest złuszczenie zrogowaciałego (martwego naskórka), a także działanie oczyszczające, odmładzające, rozjaśniające, redukujące przebarwienia, poprawiające kondycję i koloryt skóry.

Ze względu na szeroki wybór produktów, mogą być wykorzystywane w pielęgnacji różnego rodzaju skór. Świetnie sprawdzają się jako wspomaganie terapii skór: problematycznych, naczyniowych, z trądzikiem pospolitym/różowatym, z przebarwieniami.

Podczas zabiegu skóra jest najpierw oczyszczana, dezynfekowana, odtłuszczana. W kolejnym etapie nakładane są właściwe, indywidualne dobrane preparaty na okolicę zabiegową na określony czas, a następnie produkt regenerujący na zakończenie zabiegu.

W In Harmony zabiegi peelingów dobieramy indywidualnie w zależności od problemu oraz kondycji skóry, z którymi zgłasza się do nas Pacjent. Każdy zabieg rozpoczynamy od konsultacji kosmetologicznej, aby przeprowadzone terapie były bezpieczne oraz efektywne.

 

Jak przygotować się do zabiegu?

Peelingi chemiczne to jedna z najskuteczniejszych procedur kosmetologicznych, które mają na celu odnowienie i wygładzenie skóry, usuwając jej najbardziej zewnętrzne warstwy. Aby jednak zabieg przebiegł sprawnie i bez komplikacji, konieczne jest odpowiednie przygotowanie.

Przede wszystkim, cztery tygodnie przed zabiegiem pacjent powinien całkowicie zrezygnować z opalania się. Opalanie może czynić skórę bardziej podatną na podrażnienia oraz wpłynąć na nierównomierne złuszczanie się naskórka.

Dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem ważne jest, aby unikać innych procedur złuszczających czy podrażniających, takich jak inne peelingi czy zabiegi z użyciem kwasów. W tym samym czasie, niewskazane jest również przeprowadzanie epilacji laserowej w miejscu, które ma być poddane zabiegowi.

Przystępując do ostatniego tygodnia przed zabiegiem, zalecane jest zrezygnowanie z stosowania wszelkich preparatów, które mogą podrażniać skórę, zwłaszcza tych zawierających retinol czy kwasy owocowe. Również depilacja woskiem czy kremem w miejscu zabiegowym jest niewskazana. Warto również odłożyć na bok samoopalacze oraz herbatę z niektórych ziół, takich jak dziurawiec czy skrzyp polny, które mogą wpłynąć na reakcje skóry.

Osoby, które mają tendencję do występowania opryszczki, powinny zastosować profilaktycznie lek Heviran doustnie na około 2-3 dni przed planowanym zabiegiem. Ostatecznie, przed przystąpieniem do peeling chemicznego, skóra w miejscu zabiegowym nie może być podrażniona, zraniona ani uszkodzona. Tylko wtedy możemy liczyć na najlepsze efekty i bezpieczne przeprowadzenie procedury.

Pytania i odpowiedzi

Zabieg trwa około 1 godziny. Każda procedura zabiegowa rozpoczyna się konsultacją, następnie wykonywany jest zabieg właściwy.

Zazwyczaj zabiegi z wykorzystaniem peelingów chemicznych wykonujemy w odstępach 2-4 tygodniowych. Wszystko zależy od zgłaszanego problemu oraz kondycji skóry Pacjenta i jest ustalane indywidualne na konsultacji.

Każdy Pacjent po zabiegu otrzymuje listę zaleceń pozabiegowych w formie pisemnej. Są tam zawarte wszystkie informacje dotyczące pielęgnacji od razu po zabiegu oraz pielęgnacji codziennej.

Zabiegi z wykorzystaniem peelingów chemicznych możemy łączyć z różnymi zabiegami z zakresu kosmetologii m.in. z mikronakłuwaniem skóry, aquapure, lampą LED.

Świeża opalenizna jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Utrwalona opalenizna nie jest przeciwwskazaniem.

Zalecane jest nakładanie makijażu dopiero po całkowitym złuszczeniu naskórka. Jeżeli Pacjent nie może sobie na to pozwolić, najwcześniej można nałożyć po 24h od zabiegu.

Jest to kwestia indywidualna. Zalecane jest zrezygnowanie z aktywności fizycznej, korzystania z basenu, sauny, masaży rozgrzewających w miejscu zabiegowym na okres najlepiej około 5-7 dni po zabiegu.

Pacjent może odczuwać delikatny dyskomfort podczas wykonywania zabiegu z wykorzystaniem peelingów chemicznych/kwasów, ale nie należy on do bolesnych.

Już dziś zadbaj o stan swojej skóry
Kosmetolog Sabina online
Sabina Zagała
mgr kosmetologii
 
telefon: 517 134 660
e-mail: kontakt@inharmony.pl