Baza wiedzy

Co to jest mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa to jedna z najskuteczniejszych i najnowocześniejszych metod stosowanych w kosmetologii estetycznej. Jest to zabieg, który polega na wprowadzeniu w głąb skóry preparatów za pomocą mikroigieł o niewielkiej średnicy.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej polega na wykonaniu niewielkich nakłuć skóry specjalnym urządzeniem “penem”. Mikroigły użyte do zabiegu, są bardzo cienkie i krótkie, penetrują skórę na głębokość
około 0,2-2 mm. Dzięki temu preparaty zawierające substancje aktywne trafiają bezpośrednio w miejsce, gdzie są najbardziej potrzebne, czyli do warstwy skóry właściwej. W zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta, w mezoterapii mikroigłowej stosowane są różnego rodzaju preparaty. Mogą to być koktajle witaminowe, kwasy hialuronowe, aminokwasy, peptydy, antyoksydanty czy koenzymy. Preparaty te są dobierane indywidualnie, aby jak najlepiej dostosować je do potrzeb pacjenta.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej ma wiele zalet i można wykonywać go u osób w różnym wieku i o różnym typie skóry. Jest to bezpieczna i skuteczna metoda, która nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona lub podrażniona, może być widoczny delikatny obrzęk, ale efekty te znikają dość szybko.

Mezoterapia mikroigłowa jest skuteczna w walce z wieloma problemami skórnymi. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które borykają się z utratą jędrności skóry, zmarszczkami, bliznami potrądzikowymi czy przebarwieniami. Zabieg pobudza produkcję kolagenu, poprawia krążenie krwi i limfy, a także ujędrnia skórę. Efekty mezoterapii mikroigłowej są widoczne już po pierwszym zabiegu, ale najlepsze efekty uzyskuje się po serii kilku zabiegów.

Podsumowując, mezoterapia mikroigłowa to nowoczesna i skuteczna metoda, która pozwala na uzyskanie pięknej i zdrowej skóry. Dzięki tej metodzie można poprawić kondycję skóry, pozbyć się zmarszczek, blizn czy przebarwień, a także poprawić jej koloryt i jędrność.

Sabina kosmetolog

Magister kosmetologii. Ukończyła Wyższą Szkołę Fizjoterapii we Wrocławiu. Posiada wieloletnie doświadczenie, które zdobyła, pracując w renomowanych klinikach, a także jako wykładowca w policealnej szkole. Założycielka inharmony.pl

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *